Mówił o kreacjonizmie, stracił pracę w NASA

pracownik pozwał NASA

Należące do NASA Jet Propulsion Laboratory (JPL) nadzorowało lądowanie łazików na Marsie i wysyłało sondy w kierunku zewnętrznych planet Układu Słonecznego, teraz musi zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem. Były pracownik pozywa agencję i twierdzi, że został najpierw zdegradowany, a później zwolniony z powodu głośnego mówienia o kreacjonistycznej koncepcji inteligentnego projektu – donosi Fox News.


David Coppedge przez 15 lat pracował w NASA jako team leader misji Cassini, której zadaniem było badanie Saturna i jego księżyców. Jednak stracił swoją pozycję w 2009 roku, a w ubiegłym roku w ogóle pracę w NASA.

David Coppedge

Jak sam twierdzi, wszystko to było efektem mówienia przez niego otwarcie, że wierzy w inteligentny projekt – koncepcję głoszącą, że siła wyższa musiała przyczynić się do stworzenia Wszechświata w jego obecnym kształcie, a nie jest to jedynie skutkiem działających samoistnie praw fizyki i sił działających w przyrodzie (takich jak np. teoria ewolucji).
Coppedge postanowił zaskarżyć swojego niegdysiejszego pracodawcę, twierdząc, że jego poglądy były powodem zwolnienia.

 Zwolniony za inteligentny projekt

Samo JPL twierdzi, że Coppedge dostał najpierw pisemne ostrzeżenie z powodu nachodzenia kolegów ze swoimi teoriami, a stanowiska team leadera stracił z powodu narastających konfliktów ze współpracownikami. Samo jego zwolnienie miało być rezultatem cięć budżetowych (w sumie posady straciło prawie 250 osób z JPL, w tym dwóch techników misji Cassini).

Zdaniem profesora prawa na UCLA Eugene’a Volokha, głównym problemem nie jest sama (budząca kontrowersje) koncepcja inteligentnego projektu, ale rozstrzygnięcie, czy doszło do dyskryminacji religijnych przekonań pracownika i naruszenia w tej sposób pierwszej poprawki do konstytucji USA

Coppedge związany był z NASA od 1996 roku. Najpierw jako pracownik kontraktowy, później zatrudniony na etat pracownik JPL. Od dawna prowadzi też stronę internetową poświęconą inteligentnemu projektowi, a jego ojciec był autorem książki poddającej ostrej krytyce teorię ewolucji.
jak\mtom\k Źródło: FOX News”

ŹRÓDŁO:

 http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/mowil-o-kreacjonizmie-stracil-prace-w-nasa,203374.html

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s