Definicja inteligentnego projektu według przeciwników teorii inteligentnego projektu w biologii

Definicja inteligentnego projektu według przeciwników teorii inteligentnego projektu w przyrodzie:

„Jest bez znaczenia, że to urządzenie posiada wszystkie cechy zaawansowanego technicznie, inteligentnie zaprojektowanego urządzenia. Jeżeli nie znasz tożsamości projektanta i nie wiesz jakiej technologii użył, żeby to urządzenie zaprojektować i wyprodukować, to możesz być pewien, że to urządzenie nie zostało inteligentnie zaprojektowane. Możesz być pewien, że to urządzenie powstało w sposób samoistny. Że to bezrozumne procesy są autorami tego urządzenia.”

Logika przeciwników teorii inteligentnego projektu w przyrodzie:

(1) „Piramidy nie zostały zaprojektowane, ponieważ: Nie znany jest X, który zaprojektował i zbudował piramidy. Nie znane są technologie jakich użył X aby zbudować piramidy.”

(2) „ Ta suszarka do włosów nie została zaprojektowana, choć wiąże wszystkie cechy zaawansowanego technicznie urządzenia, ponieważ nie znamy tożsamości projektanta Ixińskiego.”

Przeciwnicy inteligentnego projektu nie wierzą w to, co widzą:

W swojej głośniej książce: “Ślepy zegarmistrz” (Rozdział 6 “POCZĄTKI ŻYCIA A CUDA”, na str.: 110) Richard Dawkins napisał:

“Bez wątpienia współczesna maszyneria komórkowa – aparat replikacji DNA i syntezy białek – ma wszystkie cechy wysoce zaawansowanego, specjalnie zaprojektowanego urządzenia.”

Przeciwnicy inteligentnego projektu przyznają, że nie mają pojęcia w jaki sposób, na drodze stopniowej ewolucji, mogły powstać molekularne urządzenia o cechach zaawansowanych technicznie, inteligentnie zaprojektowanych obiektów:

„[…..]Należy przyznać, że przedstawienie tego, w jaki sposób aktualne dane biologii molekularnej sugerują procesy duplikacji genu, tasowania domen i eksonów oraz ewolucji dywergentnej nie wyjaśnia, jak NIEKOMPLETNE SYSTEMY zyskują przewagę selekcyjną.”

(Biologiczne układy niekompletne, jakie mógł mieć na myśli Bruce Weber, to nie w pełni ukształtowane pewne systemy biochemiczne, jak; szlaki metaboliczne, czy takie złożone organy jak np. bakteryjny silnik lokomocyjny [ćwierć-silnik czy pół-silnik bakteryjny.)

Bruce Weber/ biochemik przeciwnik teorii inteligentnego projektu w przyrodzie

Bruce H. WEBER, „Biochemical Complexity. Emergence or Design?”, w: John Angus CAMPBELL and Stephen C. MEYER (eds.), Darwinism, Design and Public Education, Michigan State University Press, East Lansing 2003, s. 455-462.

„ Gdyby można było wykazać, że istnieje jakikolwiek złożony narząd, który w żaden sposób nie mógł powstać wskutek następstwa wielu drobnych modyfikacji, moja teoria kompletnie by się załamała”. (Karol Darwin ‘O pochodzeniu gatunków’, str 151)

LINKI:

https://bioslawek.wordpress.com/2013/08/02/definicja-zaawansowanego-technicznie-inteligentnie-zaprojektowanego-urzadzenia-2/

https://bioslawek.wordpress.com/2012/04/04/czy-richard-dawkins-podwazyl-argumentacje-freda-hoylea/

One response to “Definicja inteligentnego projektu według przeciwników teorii inteligentnego projektu w biologii

  1. Sławku – otóż to ! Gdybym ogłosił wszem i wobec że moim zdaniem piramida Cheopsa powstała na wskutek rąbnięcia meteorytu w kamieniołom odległy od niej o 500 km lub rzeka której już dzisiaj nie ma naniosła kamienie z tego kamieniołomu przez milion lat – to wszyscy nazwaliby mnie idiotą. Gdy pan Darwin twierdzi że wszystko powstało na drodze małych zmian i selekcji naturalnej uważa się go za geniusza porównywalnego z Newtonem i Galileuszem – żenujące są kulisy „rozumowania” ewolucjonizmu. To dogmatyczny, zatrzaśnięty na nowe odkrycia i fakty światopogląd. Czas najwyższy powiedzieć że król jest nagi !

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s