Czy Kennet Miller i Russel Doolittle podważyli nieredukowalną złożoność kaskady krzepnięcia krwi? Poza tym o kilku innych biologicznych układach nieredukowalnie złożonych

TUTAJ jest cały artykuł:

Czy Kennet Miller i Russel Doolittle podważyli nieredukowalną złożoność kaskady krzepnięcia krwi? Poza tym o kilku innych biologicznych układach nieredukowalnie złożonych.

https://bioslawek.files.wordpress.com/2017/06/biochemiczne-kaskady.pdf

Ryby bezszczękowe nie posiadają trzech składników z wielu uczestniczących w kaskadzie krzepnięcia krwi u ssaków, które obecne są u ssaków lądowych. Gdyby współczesnemu ssakowi lądowemu usunięto te trzy składniki (znokautowano geny, które je kodują), to czy taki kaleki ssak mógłby przeżyć w przypadku krwotoku – czy dałoby się w ten sposób zredukować ssaczą kaskadę krzepliwości krwi tak, aby dalej była funkcjonalna? Jak to się dzieje, że te ryby, czy inne wymienione przez Millera organizmy, przeżywają mimo braku pewnych składników biorących udział w kaskadzie u ssaków lądowych? Od czego to jest zależne? Od biochemicznej organizacji tych różnych systemów czy od środowiska w jakim żyją te organizmy? Czy kiedy zranimy ssaka lądowego i wrzucimy do wody, to jego kaskada krzepnięcia krwi zacznie szwankować, ponieważ w wodzie działa jedynie u ssaków wodnych (i vice versa)? Nie, ponieważ kaskadyy ryb bezszczękowych czy waleni są złożone z innych elementów niż proces krzepnięcia krwi u ssaków lądowych, to po prostu inne rodzaje kaskad. Innymi słowy kaskad u tych ryb czy waleni nie można traktować jako form przejściowych. Takie twierdzenia oparte są na błędzie ze złej analogii.

https://www.scientificamerican.com/article/a-primer-on-haemophilia-graphic/

Zrzut ekranu z 2017-06-09 20:47:46

Dziury w naszej wiedzy na temat ewolucji kaskady krzepnięcia krwi nie zostały zapchane, ale czy to w nich są ukryte dowody na ewolucję? Wykazano istnienie innych kaskad krzepnięcia krwi ale nie pokazano, jak one mogły stopniowo wyewoluować. Dlaczego więc ryby bezszczękowe czy walenie nie wykrwamiają się na śmierć? Ponieważ czynniki obecne u ssaków lądowyc są u nich zastąpione innymi, tak że te mechanizmy są kompletne, a ich stopniowa ewolucja nie możliwa, jak w przypadku ssaków lądowych czy ptaków. Nie można też traktować ich jak prekursorów ewolucyjnych kaskad tych drugich.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biochemiczna_kaskada

Biochemiczna kaskada

Biochemiczna kaskada – cykle reakcji chemicznych, w których produkty jednej reakcji są spalane w następnej. W biochemii jest kilkanaście ważnych reakcji biochemicznych kaskad, w tym enzymatyczne kaskady, takie jak kaskada krzepnięcia krwi, Kaskada kwasu arachidonowego, dopełniacz i transdukcja sygnału, np. kaskada transdukcji sygnału

 

 

 

Nieredukowalnie złożony proces molekularny umożliwiający widzenie

 

 

 

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s