Jak korzystasz z pokarmu biblijnego: opychasz się nim aż do niestrawności czy delektujesz i przyswajasz?

Zrzut ekranu z 2019-05-16 13-02-41

Znowu możemy się cieszyć mądrym postanowieniem i przemyślanymi radami Ciała Kierowniczego, które dotyczą studiowania materiałów jakie są zamieszczane na jw.org i pozwalają odróżnić „pokarm na czas słuszny’’ od mniej istotnych materiałów. Próby zapamiętania wszystkiego, czego uczymy się na zgromadzeniach, zebraniach i korzystając ze strony jw.org, przypominają dokładanie sobie cegieł do plecaka pełnego książek. Ciało Kierownicze podaje tyle materiałów nie w tym celu, żeby wykuć to na pamięć, tylko w formie pakietów, z których każdy powinien korzystać w miarę możliwości i przede wszystkim potrzeb! Niektórzy się zachowują tak, jakby musieli zjeść cały sklep, żeby się najeść chleba, lub kupują całą krowę, żeby się napić mleka. Do identycznych wniosków co Ciało Kierownicze doszedłem już dawno temu i tak właśnie postępowałem, dając tym przekonaniom wyraz w takich np. traktacikach:

54514370_2156145124480165_31241549161431040_n

Dlaczego Ciało Kierownicze daje tego typu rady, skoro każdy kierując się zwykłą logiką może dojść samodzielnie do takiego wniosku? Ponieważ wielu Świadków Jehowy nie ma rozeznania i w swoim mylnym przekonaniu nakładają niepotrzebne ciężary na współwyznawców, ingerując w ich sumienia. Spotykałem się z taką postawą osobiście i to nagminnie, dlatego Niewolnik wierny i roztropny uznał, że należy kolejny raz o czymś napisać dosadnie. Dla wielu Świadków Jehowy, w tym starszych zboru wytyczne te wejdą w życie dopiero jak przestudiujemy tą strażnicę, ja kolejny raz uniknąłem niepotrzebnych stresów, ponieważ staram się myśleć samodzielnie i kierować logiką, zamiast oczekiwać gotowców. Do identycznych wniosków już dawno temu doszło wielu znanych mi Świadków Jehowy, co dowodzi tego, że Jehowa już od dawna pobudzał duchem zrozumienia nie tylko Ciało Kierownicze i obserwował kto będzie mądrym synem/ córką i ruszy własną mózgownicą 🙂 Więcej na ten temat napisałem tutaj:

Co to znaczy nie wychodzić przed szereg?
ŹRÓDŁO CYTATU:
w_P_201905_lg
„3 Na pewno zgodzisz się, że to ważne, żebyśmy znajdowali czas na studium. Ale co powinniśmy studiować? Może powiesz: „Jest tyle materiałów do przeczytania, że trudno za tym nadążyć”. Rzeczywiście, chociaż niektórym się to udaje, dla wielu jest to wyzwaniem. Ciało Kierownicze zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego niedawno podjęto decyzję o zmniejszeniu ilości materiałów ukazujących się w formie drukowanej i elektronicznej.
4 Na przykład zrezygnowano z dalszego wydawania Rocznika Świadków Jehowy, ponieważ wiele budujących przeżyć jest zamieszczanych w serwisie internetowym jw.org® oraz w comiesięcznych audycjach w telewizji JW Broadcasting®. Czasopisma Strażnica (wydanie do rozpowszechniania) oraz Przebudźcie się! ukazują się tylko trzy razy w roku. Zmian tych nie wprowadzono po to, żebyśmy mieli więcej czasu na sprawy niezwiązane z wielbieniem Jehowy. Ich celem było umożliwienie nam skupienia się na tym, „co naprawdę się liczy” (Filip. 1:10). Zastanówmy się więc, jak ustalić, co jest najważniejsze, i co zrobić, żeby odnieść ze studium pełną korzyść.
5 Co powinniśmy studiować w pierwszej kolejności? Każdego dnia musimy poświęcać czas na studiowanie Słowa Bożego. Ilość rozdziałów, które przewidziano na każdy tydzień w zborowym programie czytania Biblii, została zmniejszona, żebyśmy mieli więcej czasu na rozmyślanie nad ich treścią i wyszukiwanie dodatkowych informacji. Powinno nam chodzić nie tylko o to, żeby przeczytać wszystkie wersety na dany tydzień, ale też o to, żeby treść Biblii poruszyła nasze serce i przybliżyła nas do Jehowy (Ps. 19:14).
6 Co jeszcze należy uważnie studiować? Na pewno powinniśmy się przygotowywać do studium Strażnicy i zborowego studium Biblii oraz analizować resztę materiału przewidzianego do omówienia na zebraniu w tygodniu. Powinniśmy też być na bieżąco z każdym wydaniem Strażnicy i Przebudźcie się!”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s