„Opierzone” dinozaury

Zrzut ekranu z 2018-05-20 19:13:48

Ze strony ID nie ma problemu, żeby przyjąć, że dinozaury (jak ptaki czy ssaki) miały jakąś okrywę termiczną. Dinozaury dzielimy na dwie grupy (ptasiomiednicowe i gadziomiednicowe). Nie tylko dinozaury drapieżne miały okrywę termiczną. Neodarwinistom nie pozostało nic innego, jak strwierdzić, że wspólny przodek tych dwóch grup posiadał taką termoizolację. Ale czy to były pióra, jak u ptaków? Poza tym nawet pterozaury miały okrywę termiczną. Innymi słowy nie ma zadnego dowodu na wspólne pochodzenie teropodów i ptaków, czy może raczej dinozaurów i ptaków (niektorzy wrzucają ptaki wprost do jednego worka z teropodami).

https://archeowiesci.pl/2009/03/24/pierzasta-rewolucja-w-swiecie-dinozaurow/

„Wszystkie dinozaury można z grubsza podzielić na dwie duże grupy – Saurischia i Ornithischia. W grupie Saurischia znajdują się m.in. teropody, które uważa się za przodków ptaków. Druga grupa charakteryzowała się m.in. tym, że u jej przedstawicieli nie znajdowano piór. Powszechne za to były łuski.

Niedawno naukowcy odkryli w Chinach kolejnego dinozaura z bardzo wczesnymi piórami, ale tym razem był to członek Ornithischia, któremu paleontolodzy nadali gatunkową nazwę Tianyulong confuciusi. Jest to najstarszy opierzony dinozaur, jakiego dotąd odkryto. Żył jakieś 100-144 milionów lat temu. […..] Odkrycie pozwala też podejrzewać, że pióra, choćby w niewielkich ilościach, nosiło dużo więcej dinozaurów, niż sądziliśmy. Być może nawet wszystkie, w tym te pokryte łuskami.

Wyniki badań opublikowano w najnowszym „Nature„. Skorzystałem też z tekstu w BBC i depeszy PAP opublikowanej w Onecie. W BBC można obejrzeć rekonstrukcję i skamieniałe protopióra Tianyulong confuciusi.”

 

35744113_1697266187031633_1929239179821056000_n

 

35924252_1700989863325932_5786339031054811136_n

Hipotetyczny podział filogenetyczny dinozaurów. Na pierwszej ilustracji jest prawdziwy podział na dwie podstawowe grupy dinozaurów oraz na poszczególne ich rodzaje. Uwzględniono też ptaki. Wyraźnie widać, że na tym rzekomym drzewie filogenetycznym nie widać żadnych form przejściowych. Po prostu nie chcą się zmaterializować i istnieją jedynie w marzeniach darwinistów. Innymi słowy to hipotetyczne drzewo rodowe dowodzi, że podstawowe grupy jak i rzędy czy  rodzaje dinozaurów i ptaków mimo podobieństw morfologicznych stanowią odrebne jednostki systematyczne powiązane jedynie kropkowanymi „formami przejściuowymi” obrazującymi OGROMNE LUKI niewiedzy darwinistów. Czy to w nich kryją się dowody na ewolucję? 🙂

 

DINOZAURY POLARNE

Dinozaury żyły na całej ziemi, nawet w skrajnie mroźnych warunkach, więc nic dziwnego że miały okrywę termiczną przypominającą pióra puchowe. Już dziesiątki lat temu ślady takiej termoizolacji odkryto nawet u pterozaurów:

http://pogoda.wp.pl/kat,1034985,title,Niezwykle-odkrycie-polarnych-dinozaurow-Zyly-na-lodowcach,wid,17873278,wiadomosc.html?ticaid=1183ce

 

 

„Nowy gatunek dinozaura, któremu niestraszne były noce polarne i chłód, odkryto na Alasce. Opis nowego gatunku opublikowano na łamach „Acta Palaeontologica Polonica”.

Był to najdalej na północ żyjący gatunek dinozaura spośród znanych paleontologom. Występował za kręgiem polarnym, a zatem musiał znosić noce polarne ciągnące się całymi miesiącami.

Dinozaura nazwano Ugrunaaluk kuukpikensis. Nazwa pochodzi z lokalnego, rdzennego języka iniupiaq i odnosi się do miejsca, gdzie dokonano znaleziska, Colville River w obrębie formacji geologicznej Prince Creek.

Gatunek należy do licznie reprezentowanej grupy roślinożernych dinozaurów kaczodziobych. Prawdopodobnie mierzył około dziewięciu metrów długości.

W tamtych czasach, ok. 69 mln lat temu, klimat na Ziemi był dużo cieplejszy. Średnia temperatura podczas nocy polarnej mogła być wyższa niż obecnie średnia temperatura za dnia. Przypuszcza się, że wynosiła ona ok. 6 st. C. Arktyczną część Alaski pokrywały lasy.

Mimo to dinozaurowi mógł być nieobcy również śnieg, który zapewne padał tam od czasu do czasu.

Odkrycia dokonał zespół z Florida State University i University of Alaska w Fairbanks. Jak wyjaśnia prof. Greg Erickson z Florida State University, najnowsze odkrycie jest wyzwaniem dla dotychczasowej wiedzy na temat fizjologii dinozaurów. „Rodzi to proste pytanie: w jaki sposób te dinozaury były tam w stanie przetrwać?” – zastanawia się Erickson na łamach serwisu Florida State University.

Począwszy od lat 80. XX naukowcy z University of Alaska Museum of the North i współpracujących instytucji zgromadzili ponad dziewięć tys. kości z Prince Creek Formation.”

Zdjęcie użytkownika Slawek Bioslawski.

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/81166,polarne-dinozaury-mogly-przezyc-zaglade,2,id,t,sa.html

„Szczątki wielkich dinozaurów za życia przypominających ogromnego tyranozaura i trójrogiego triceratopsa belgijscy naukowcy wykopali w północno-wschodniej Rosji, w rejonie kręgu arktycznego. Wszystko wskazuje na to, że ogromne gady były najprawdopodobniej ciepłokrwiste i potrafiły przeżyć w środowisku o bardzo chłodnym klimacie. Mogły więc przetrwać tzw. noc polarną po uderzeniu w Ziemię asteroidy 66 mln lat temu. Profesor Pascal Godefroit i jego ekipa paleontologów z Belgijskiego Królewskiego Instytutu Nauk Przyrodniczych ma dowody na to, że 65 mln lat temu dinozaury mieszkały na stałe na Syberii, a podczas zimy żywiły się roślinami, które pozostawały zielone przez cały rok. Raport o interesującym odkryciu Belgów zamieszczono w niemieckim magazynie „Naturwissenschaften”. Poza szczątkami przedpotopowych jaszczurów belgijscy paleontologowie znaleźli też fragmenty skorupek jaj. reklama

– Po raz pierwszy zdobyliśmy dowody na to, że polarne dinozaury były w stanie się rozmnażać i żyć w regionach stosunkowo zimnych – twierdzi prof. Godefroit. Do tej pory powszechnie zakładano, że wielkie gady żyły jedynie w ciepłym czy nawet tropikalnym klimacie. Po zderzeniu się planetoidy z naszą planetą olbrzymia chmura pyłów, która uniosła się do atmosfery, odcięła powierzchnię globu od promieni słonecznych. Mocno i na długo spadła temperatura powietrza. Spowodowało to degenerację roślinności, a w konsekwencji wymieranie z głodu wielkich gadów. – Upadek ogromnego meteorytu spowodował coś w rodzaju globalnej nocy polarnej, która trwała wiele lat. Wcześniej jedynie polarne dinozaury były w stanie w takich warunkach znaleźć karmę dla siebie i przetrwać – mówi profesor Godefroit.

Co prawda szczątki dinozaurów odkryto już wcześniej na Alasce, ale uważano, że przenosiły się one na tereny chłodne jedynie podczas lata. Wraz z nastaniem mrozów, jak ptaki, emigrowały do cieplejszych rejonów. Prof. Godefroit sugeruje, że dinozaury mogły już przed katastrofą zaadaptować się na stałe do życia w warunkach polarnych. Dla nich nagła, ekstremalna zmiana klimatu na całej planecie nie byłyby tragedią. – Nie ma sposobu na sprawdzenie tego, ale dinozaury były prawdopodobnie ciepłokrwiste, jak dzisiejsze ptaki, które są bezpośrednimi potomkami pradawnych jaszczurów – dodaje belgijski uczony. Ciepłokrwistość była czynnikiem, który pomagał dinozaurom przetrwać niskie temperatury.

Godefroit dodaje, że szczątków zimnokrwistych gadów, takich jak żółwie, krokodyle czy jaszczurki, w badanym przez jego ekipę rejonie nie znaleziono. Świadczyłoby to o tym, że dla nich było tam po prostu za zimno. Rejon wykopalisk w Rosji jest oddalony od bieguna północnego o około 1,5 tys. km. Mieści się w tzw. kręgu arktycznym. Dzisiaj średnie temperatury roczne w tej części świata wynoszą tylko 10 stopni Celsjusza. W syberyjskim Kakanaut znaleziono kości m.in. dwunożnego ornitopoda, większego roślinożercy o nazwie edmontonia, zęby małego drapieżnika troodona oraz krewnego krwiożerczego welociraptora (znanego z filmów „Park Jurajski”), czyli dromeozauroida. Także wspo-mniane szczątki jaszczurów przypominających T. Rexa i triceratopsa. *** Polarne dinozaury to nie fikcja. Pierwszym dowodem potwierdzającym tezę o ich istnieniu było odkrycie w latach 60. odcisków ich łap na Spitsbergenie, w połowie odległości pomiędzy Norwegią a biegunem północnym. W 2002 r. australijska para paleontologów Thomas i Victoria Rich z Monash Univeristy w Victorii odkryła w warstwach gruntu sprzed ponad 100 mln lat szczątki dinozaurów. Udało się ustalić, że w Australii panowały wtedy średnie temperatury roczne od minus 6 do plus 3 stopni Celsjusza, czyli podobne jak dzisiaj na Alasce. Kości australijskich dinozaurów zimnolubnych należały w większości do odmiany małych, stosunkowo szybkich i poruszających się na dwóch nogach hypsilophodontidis. Wyliczono, że dinozaury z południowej Australii musiały znosić chłód, ale i mrok, przez trzy miesiące w roku egzystując w całkowitej ciemności. Niektórzy z badaczy sugerują, że mogły porastać pierzem chroniącym od zimna.”

 

Zdjęcie użytkownika Slawek Bioslawski.

Wizje artystyczne dinozaurów pokrytych okrywą termiczną nie dotyczą jedynie teropodów z cechami ptaków. Więc jak widać neodarwiniści tendencyjnie dobierają sobie przykłady i poprzez artystyczne wizje i wybujałą fasntazję usiłują dopasować je do z góry podjętych założeń. „Opierzone dinozaury”, które są upodabniane do ewolucyjnych form przejściowych między dinizaurami i ptakami, to nie efekt ustaleń naukowych, tylko wizji artystycznych uczonych, którzy według własnych fantazji robią rekonstrukcje wymarłych zwierząt.

Zdjęcie użytkownika Slawek Bioslawski.

Zdjęcie użytkownika Slawek Bioslawski.

Zdjęcie użytkownika Slawek Bioslawski.

Zdjęcie użytkownika Paleontology.

Zobacz też:

http://www.evolutionnews.org/…/feathers_on_a_b103354.html

Ptaki nie pochodzą od teropodów

https://bioslawek.wordpress.com/2014/11/20/ptaki-nie-pochodza-od-teropodow/

http://www.sinofossa.org/show.asp?Id=155

„A heterodontosaurid dinosaur with filamentous integumentary structures

Ornithischia is one of the two major groups of dinosaurs, with Heterodontosauridae as one of its major clades. Heterodontosauridae is characterized by small, gracile bodies and a problematic phylogenetic position. Recent phylogenetic work indicates that it represents the most basal group of all well-known ornithischians. Previous heterodontosaurid records are mainly from the Early Jurassic period (205-190 million years ago) of Africa. Tianyulong confuciusi (Confucius’ Heaven Dragon) from the Lower Early Cretaceous period (144-99 million years ago) Yixian Formation of western Liaoning Province, China extends the geographical distribution of heterodontosaurids to Asia and confirms the clade’s previously questionable temporal range extension into the Early Cretaceous period. More surprisingly, Tianyulong bears long, singular and unbranched filamentous integumentary (outer skin) structures. This represents the first confirmed report of filamentous integumentary structures in an ornithischian dinosaur.”

http://www.smithsonianmag.com/history-archaeology/polar-dinosaurs-200712.html

„The Strange Lives of Polar Dinosaurs — On a balmy Sunday morning in early March, I’m on a beach in southern Australia looking for ice—or at least traces of it. It’s summer in the Southern Hemisphere, and most of the beachgoers sloshing through the rising tide or walking their dogs are wearing T-shirts and shorts. Tom Rich, a paleontologist at Museum Victoria in Melbourne, leads the way along the low, tawny cliffs that crowd the shoreline. Rich is 66, with a stubbly silver beard, sparse gray hair and slanting eyebrows that give his face a sad, world-weary
look. He was raised in Southern California and Texas but has spent his professional life in Australia. During more than three decades down under, he’s picked up Aussie citizenship and plenty of the country’s colorful lingo, but his accent remains stubbornly American. „I sound like I just got off the plane,” he says. This part of the coast, known as Flat Rocks, is near the resort town of Inverloch, about a two-hour drive southeast of Melbourne through farms and woodland parched by more than a decade of drought. Rich stops next to a pile of rubble at the base of a cliff. „That’s it,” he says. Partly buried by flakes of battleship-gray rock is a telling geological formation. Tongues of dark tan sediment droop into the lighter-colored
layer below. The formation is called a „cryoturbation” and was caused when once-frozen clay sank into an underlying layer of sand during a thaw long ago.
Snow and ice are rare in this part of Australia today. But evidence from Flat Rocks and other nearby sites confirms that a little over 100 million years ago, „it was bloody cold around here,” as Rich puts it.
Though about a third of Australia now lies within the tropics, back then the continent sat about 2,000 miles south of its current position, snuggled against Antarctica. Southeastern Australia probably had a climate similar to that of Chicago, if not Fairbanks. […..]”

 

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s