Paleostatystyki mówią wyraźnie – Form przejściowych w zapisie kopalnym powinno być zatrzęsienie!

 

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_JxwgkeBGUqCBUP4gR3EEuXI1Y9IbA4FW.jpgSzok, a to są dane sprzed 20 lat!! Obecnie zbiór znanych naukowcom skamielin powiększył się o kilka rzędów wielkości i dalej ani śladu dowodu na stopniową ewolucję. Raz jeszcze powtórzę: wygląda na to, że dowody na ewolucję zostały ukryte w lukach naszej wiedzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Darwiniści przyparci do muru pytaniami o formy przejściowe odwołują się do rzekomej niekompletności zapisu kopalnego – serwują nam starą bajeczkę o tym, jak to ciężko o warunki do fosylizacji. Jak jednak widać kronika skamielin jest dość dobrze poznana i różne gatunki są coraz lepiej opisywane. Patrząc obiektywnie uczeni powinni znajdować dziesiątki ćwierć czy półżówi, a znajdują już gotowe żółwie. Kiedyś czytałem, że dinozaury tworzyły ekosystemy podobne do współczesnych zwierząt żyjących na stepach i sawannach. Drapieżniki zajmowały większe terytoria i było ich mniej. Natomiast roślinożercy tworzyli wielkie stada, jak współczesne zebry czy antylopy gnu. Jednak z obrazu jaki pokazuje nam kronika skamielin jasno wynika, że te wymarłe gady można podzielić na odrębne i dobrze zdefiniowane grupy taksonomiczne, łacznie z odrębnymi gatunkami. Np. znamy z zapisu kopalnego różne gatunki triceratopsów, ale nie mamy dowodu na to, że pochodzą one od NIEtriceratopsów. Mało tego, zamiast pokazywać nam coraz bardziej klarowne drzewo filogenetyczne, taksonomowie dopatrują się coraz większej ilości różnić między różnymi grupami dinozaurów i chcą je jeszcze bardziej podzielić nadając im nowe nazwy taksonomiczne.

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_10G5lcW7HsCNfIgaSqDVmNW6NcD30MO1.jpg

To samo dotyczy grupy krokodyli. Opisano wiele ich gatunków, łacznie z konczynami w kształcie płetw, dwunożnymi czy z długimi kończynami pozwalajaymi im sprawnie biegać i podróżnować po lądzie. Nie ma jednak form przejściowych łaczących te różne gatunki krokodyli, a tym bardziej ogniwa łączacego te różne krokodyle z jakimś NIEkrokodylem.

http://www.sci-news.com/paleontology/science-carnufex-carolinensis-new-prehistoric-crocodile-north-carolina-02617.html

Life reconstruction of Carnufex carolinensis. Image credit: Jorge Gonzales.

http://www.sci-news.com/paleontology/ieldraan-melkshamensis-prehistoric-marine-crocodile-05295.html

Ieldraan melkshamensis -- nicknamed the Melksham Monster after the town where it was unearthed -- closely resembled the species shown in this artist’s impression (Plesiosuchus manselii), which also belongs to the Geosaurini group. Image credit: Fabio Manucci.

Biorąc pod uwagę obecnie żyjace gatunki nie obserwujemy żadnej ciągłości ewolucyjnej. Świat jest podzielony na dobrze zdefiniowane jednostki taksonomiczne, więc widzimy to samo co w zapisie kopalnym (https://bioslawek.wordpress.com/2017/10/20/ciekawy-cytat-z-genetics-and-the-origin-of-species-theodosiusa-dobzhanskyego/). Nie ma też problemu z tym, żeby znaleźć w zapisie kopalnym wiele współcześnie żyjących gatunków, lub blisko z nimi spokrewnionych odmian tych gatunków, więc dlaczego nie ma zatrzęsienia form przejściowych między nimi? Wróćmy jeszcze do dinozaurów. Żyły w dużych zagęszczeniach, często długo na tych samych obszarach. Miliardy z nich rodziły się i umierały, rzekomo podczas tych eonów ewoluowały, więc gdzie są te formy przejściowe? Odłumaczenia ich braku ubogością skamielin, a ten brak szczególnym wymogiem, jeżeli chodzi o warunki fosylizacji, to jakiaś metafizyczna bajka, a nie poważne naukowe uzasadnienie. Mawiają też, że znamy tylko mały ułamek gatunków, które w przeszłości żyły na świecie. Jak widzimy nie mały to taki ułamek, ale maleje gdy się go przeciwstawi wyimaginowanej lawinie brakujących ogniw! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_q5D25pK9WfGK0c3iSHkNi9Mx2abmQ77u.jpg

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_ccVUCcwaVQRNQwlBCcsJQHQM82lsjB4s.jpgBrakujące ogniwa w ewolucji biosfery mają dziwną prawidłowość. Brakuje ich wszędzie tam, gdzie są bardzo potrzebne.

 

———–

Źródło ilustracji

Ślady sprzed milionów lat – Michael Baigent

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s