Teoria Inteligentnego Projektu w przyrodzie, to nie to samo, co IdzPodPradowa propaganda!

Zdjęcie użytkownika Slawek Bioslawski.

W jednym z Psalmów biblijnych jest napisane, że to Bóg jest źródłem życia, ale to biolodzy i chemicy mogą dowieźć inteligentnego projektu w biologii. Biblia do tego nie służy, jej treść może służyć do stawiania założeń, które są testowane w laboratorium. Dopóki pastor Chojecki i Kowalski tego nie pojmą, to zawsze będą się kompromitować. Zajmuję się ID już 20 lat z kawałkiem i po prostu ręce mi opadają, kiedy widzę co robią „naukowcy” z IdzPod Prąd!Wszystko psują i ośmieszają nas zwolenników i propagatorów ID, jak i samą Biblię. Dlatego mobilizuję w sobie tyle sił, żeby się wyraźnie odciąć od tej protestanckiej, młodoziemskiej nieudolnej próby obrony kreacjonizmu i chrześcijaństwa!! Poza tym mieszają teorię inteligentnego projektu w przyrodzie z różnymi formami kreacjonizmów biblijnych, a przede wszystkim z wyznawaną przez siebie całkowicie obaloną formą kreacjonizmu młodej ziemi, co tylko leje wodę na młyn tym, którzy twierdzą, że TIP ma ten sam status, co kreacjonizm młodej ziemi. Dlatego też z całym przekonaniem uznaję działalność pastora Chojeckiego, Kowalskiego i reszty ich załogi zajmującej się tymi sprawami, za szkodliwą i dezinformującą ogół spoleczeństwa.

Jakis tatus ma ID?

https://bioslawek.wordpress.com/2016/04/10/jaki-status-ma-teoria-inteligentnego-projektu-w-przyrodzie-czy-ma-racje-bytu-na-rynku-idei-naukowych/

Ewolucjoniści, jak i zwolennicy projektu posługują się TYM SAMYM APARATEM POZNAWCZYM (PROGRAMEM BADAWCZYM). Na podstawie tych samych doświadczeń jedni i drodzy mogą testować swoje założenia. EKSPERYMENTY dotyczące ZAŁOŻEŃ fachowców zajmujących się testowaniem ewolucjonizmu chemicznego bardzo się przysłużyły zwolennikom inteligentnego projektu, ponieważ zamiast pokazać, jak powstało życie pokazały, że samoistnie powstać nie mogło. Próby tworzenia modeli ewolucji układów nieredukowalnie złożonych (kaskady krzepnięcia krwi, wici bakteryjnej czy syntazy ATP) też zawiodły, tym samym potwierdzając założenia zwolenników IP. INNYMI SŁOWY: każdy zwolennik inteligentnego projektu w przyrodzie może projektować TAKIE SAME doświadczenia, jak zwolennicy samodziejstwa i testować je w laboratorium, co dodatkowo dowodzi, że TIP jest TEORIĄ NAUKOWĄ.

Jaka jest istota ID?

Jaka jest istota ID?

https://bioslawek.wordpress.com/2014/12/13/jaka-jest-istota-teorii-inteligentnego-projektu-w-przyrodzie/

Teoria inteligentnego projektu w przyrodzie zajmuje się badaniem PROJEKTU, a nie ustalaniem tożsamości PROJEKTANTA. Oczywiście inteligentny projekt wymaga istnienia inteligentnego projektanta -to jest jak najbardziej logiczny wniosek- ale TIP koncentruje się na badaniu owoców jego pracy, a nie na ustalaniu jego tożsamości, motywacji czy sposobów planowania lub powoływania projektów do istnienia i na tej podstawie wnioskuje pośrednio o jego istnieniu.

Naukowcy mogą badać jedynie materialne obiekty przyrodnicze i przy zastosowaniu precyzyjnie określonych procedur naukowych rozpoznawać w nich inteligentne projekty. Uczeni nie posiadają narzędzi pozwalających im na bezpośrednie użycie Boga w eksperymencie.

Przewaga teorii inteligentnego projektu nad pewnymi formami kreacjonizmu jest taka, że zwolennik TIP nie ogranicza się do religijnych twierdzeń typu: ‚ten obiekt przyrodniczy został zaprojektowany przez inteligentny czynnik, bo tak (na przykład) jest napisane Księdze Rodzaju’, tylko popiera takie twierdzenia konkretnymi dowodami empirycznymi.

 

Zobacz też:

Czy ewolucja mogła stopniowo przebudować małpią ewolucję w ludzką?

https://bioslawek.wordpress.com/2017/05/29/lucy-spadala-z-drzewa-nie-tylko-rodowego-czlowieka/

#nauka #kreacjonizm #idzpodprad #ciekawostki

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s