O zaprzeczaniu w neuronauce różnicom płciowym – ideologia gender to pseudonauka! (‚Denying the Neuroscience of Sex Differences’)

Świetny artykuł profesora neurobiologii i biologii behawioralnej Larry’ego Cahilla: https://www.faculty.uci.edu/profile.cfm?faculty_id=3276

Profesor Larry Cahill rozpoczyna swój artykuł od skrytykowania nagłówka w czasopiśmie ‚Nature’:

„Neuroseksizm! To mit że istnieją różnice pomiędzy mózgami kobiet i mężczyzn”.

https://www.nature.com/articles/d41586-019-00677-x

Autorzy artykułu oparli ten wniosek na recenzowanej książce, która popiera pogląd, że pleć jest wytworem kultury a nie uwarunkowaniem biologicznym. Pan Larry Cahill przytacza istnienie około 70 artykułów, w których obala się ten pogląd empirycznie. Larry Cahill uczciwie przyznaje, że on i jego koledzy po fachu przez całe lata popełniali błędy proceduralne, ponieważ koncentrowali się na badaniach męskich mózgów i na tej podstawie dorabiali ideologię do faktu odnośnie struktury i natury żeńskich. Stało się to pożywką dla ideologów i propagatorów genderyzmu, których poglądy nie mają nic wspólnego z prawdą naukową. Różnice w budowie mózgów kobiet i mężczyzn istnieją i odpowiedzialne są za to na przykład różnice w ekspresji genów w neuronach ludzkich płodów❗️ Judith Butler, która zasłynęła z twierdzenia, że płeć jest wytworem kultury a nie uwarunkowań biologicznych nie jest fachowcem/ neurobiologiem, a mimo to omamiła swoimi herezjami wielu naukowców, wyłudzając za swoje „odkrycie” dużą nagrodę pieniężną. Inni ze strachu przed dyskryminacją przez homo-aktywistów z LGBT bali się mówić prawdę: https://www.psychologytoday.com/intl/blog/sax-sex/201903/new-study-blows-old-ideas-about-girls-and-boys?fbclid=IwAR0ZbhUCEaXWSOv00wk5NyXOm7_NSoURu6Z3epg3Rigm9j-kzePxpZ_Up0g

Bogusław Zbigniew Pawłowski (ur. 8 czerwca 1962 w Prudniku) – profesor nauk biologicznych, od 2010 roku kierownik Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego.  ŹRÓDŁO obrazka: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=898720553802701&id=100009942939603

Profesor Larry Cahill napisał:

„Dla każdego naukowca, który uczciwie patrzy na wyniki eksperymentów jest obecnie jasne, że różnice pomiędzy mózgami kobiet i mężczyzn i innych gatunków ssaków są efektem różnych zmiennych, które są efektem aktywności na poziomie genetycznym, czy komórek budujących odpowiednie struktury mózgowe. Wyraźnie teraz widzimy że taka, a nie inna anatomia mózgów ssaków ma ogrony wpływ na płeć! Zarówno funkcje mózgu, jak i dysfunkcje muszą więc mieć istotny wpływ na seksualność – jak i poczucie tożsamości płciowej. Prawdziwy wysyp prac naukowych w ostatnim czasie powinien zapalić czerwoną lampkę u ludzi, którzy negują biologiczny wpływ na płeć i seksualność człowieka.”

Profesor Larry Cahill ponadto napisał, że po tym jak na uniwersytety wkradło się pseudonaukowe szaleństwo, którego propagatorzy zaczęli głosić, że płeć jest uwarunkowana kulturowo, jego profesor ostrzegał go że badania w tej dziedzinie mogą mu narobić kłopotów! Poza tym opisuje mnóstwo badań, które dowodziły biologicznych różnić między mózgami kobiet i mężczyzn i ujawnia fałszerstwa, jakich się dopuszczali ideologicznie powodowani naukowcy, którzy narzucali interpretację empirii, tak żeby wszystko pasowało do ideologii genderystów!

W nawiązaniu do pro-genderowskiej książki recenzowanej przez ‚Nature’ pan Larry Cahill napisał, że to jest jakaś farsa, rzeka błędów! Że jej autorzy zlekcewazyli ogromne świadectwo empiryczne w postaci wyników badań nad zwierzętami – nad mózgami ssaków. Dotyczyły one różnic u płci podczas zabaw, reakcji na porażkę społeczną czy podczas podejmowania ryzyka – a to tylko trzy przykłady z wielu. Larry Cahill przytacza też wiele poważnych prac naukowych, które zostały pominięte lub całkowicie zignorowane przez autorów książki. Daje na nie namiary, wiele jest za darmo dostępnych w internecie.

ŹRÓDŁO obrazka: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=899344900406933&id=100009942939603

Prof. Bogusław Pawłowski prezydentem międzynarodowego stowarzyszenia

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C32520%2Cprof-boguslaw-pawlowski-prezydentem-miedzynarodowego-stowarzyszenia.html

Prof. Bogusław Pawłowski, kierownik Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego, został prezydentem międzynarodowego stowarzyszenia European Human Behaviour and Evolution Association – poinformowała organizacja w swoich serwisach społecznościowych.

Uważam że dalszy komentarz jest zbędny i wyrażam nadzieję, że każdy zainteresowany okaże się bardziej powściągliwy zanim poprze jakieś deklaracje czy postulaty LGBT, produkowane przez ideologów a nie naukowców. Biorąc pod uwagę fakty naukowe, takie „edukowanie” dzieci jak na tych filmach bardzo im zaszkodzi:

Fachowcy i Wojciech Cejrowski demaskują i masakrują homopropagandziostów – Zagłodzić trolla❗️

Bardzo ciekawa debata, która obnaża pseudonaukowy charakter homoseksualnych aktywistów z frakcji politycznej LGBT. Biorą w niej udział zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy adopcji dzieci przez homopary oraz homoedukacji w przddszkolach i szkołach.

Stanowisko homoaktywistów popiera w debacie pani Joanna Senyszyn. Jej argumentacja, to konstrukcja niespójna logicznie, na granicy totalnego bełkotu. Na merytoryczne odpowiedzi fachowców, jako kompletny laik odpowiada bezczelnymi uwagami i atakami personalnymi. W końcu zabiera głos Wojciech Cejrowski. Człowiek ten wypowiedział wiele mądrych słów, ale też wiele takich, z którymi się nie zgadzam.

W tym przypadku powiedział to, co ja bym powiedział. Po dwóch latach dyskusji z homopropagandzistami na ‚wykopie’ i w innych miejscach w internecie, wiem że jakiekolwiek próby merytorycznej polemiki z tymi ludźmi, to rzucanie grochem o betonową rampę kolejową. Nie mam tutaj na myśli zmanipulowanych przez ich puste intelektualnie, ale jakże chwytliwe i oparte na błędach logicznych slogany przeciętnych ludzi, tylko tych którzy trzymają wartę na ‚wykopie’ bo im za to płacą.

Argumenty pani Joanny Senyszyn są na tym samym poziomie, co aktywistów z LGBT i ich zwolenników, tym samy rzeczowa dyskusja z nimi jest niemożliwa.

Wojciech Cejrowski to zauważył i nazwał po imieniu. Podpisuję się pod tym i nie jest to atak personalny, tylko mądra konkluzja oparta na podstawie DOŚWIADCZENIA. Jakiekolwiek polemiki z pseudonaukowym bełkotem homoaktywistów, to zniżanie się do ich poziomu i dokarmianie trolli. „Przed nimi należy się bronić oraz chronić swoje dzieci” -jak stwierdził Wojciech Cejrowski. Brawo panie Wojciechu❗️

Zagłodzić trolla❗️

W różnych dyskusjach pojawiają się ludzie, którym nie zależy na poznaniu prawdy, czy dojściu do konsensusu. Często doprowadzają oni do rozkładu dyskusji na jakimś wartościowym forum. Inna metoda, to zasypywanie wątku pozamerytorycznymi śmieciami, pozowanie na fachowca w jakiejś dziedzinie, wywoływanie kłótni, co skutkuje zamienieniem polemiki w gąszcz mało wybrednych pyskówek itd..

Najlepsza metoda na trolli polega na ignorowaniu ich postów. Czasami ciężko się powstrzymać, ale pamiętaj: za każdym razem, kiedy nie wytrzymujesz i odpisujesz trollowi, to takiego trolla dokarmiasz i przedłużasz jego życie na danej grupie dyskusyjnej. Niedokarmiany troll zaczyna odczuwać głód (wewnętrzny przymus do wypisywania głupot) i nie będzie się mógł zrealizować w szarpaninie z tobą (czy kimkolwiek innym), to po prostu ucieknie na inną grupę dyskusyjną, żeby realizować swoje uzależnienie.

Trolle zostawiają sobie kilka bramek i w tym celu zapisują się na kilka grup dyskusyjnych. Z tego względu trolla ciężko skutecznie zagłodzić, ponieważ wyrabiają sobie sprytnie przestrzeń dla spamu (często pod różnymi nickami) i dlatego zawsze znajdzie się jakiś niedoświadczony, czy nieoświecony, dyskutant, który pozwoli się ograbić z czasu i wyprowadzić z równowagi. Niemniej walczyć z trollingiem należy, do czego wszystkich zachęcam. Dobrze, że dbając o higienę tej grupy dyskusyjnej możeby pozbyć się trolla obierając mu głos.

Gender oczami specjalistów – prof. Zbigniew Lew Starowicz

Źródło streszczenia:

Denying the Neuroscience of Sex Differences

https://quillette.com/2019/03/29/denying-the-neuroscience-of-sex-differences/?fbclid=IwAR3VKYkfwgF3qDRMue-DEm_W4ufP-CWX-H4vNo5cGA2bQQyooKTzJ-2NwJI

Profesor Włodzisław Duch na swoim blogu napisał, że „To tylko teoria” jest znakomitym blogiem popularnonaukowym. Teraz przynajmniej widać, co dla niego jest znakomite 🙂

https://www.totylkoteoria.pl/2016/09/gender.html

„[….] Jednym z twierdzeń przeciwko teorii gender ma być coś takiego, jak płeć mózgu. Jest to chybiony argument, bo choć występuje niewielki dymorfizm płciowy mózgu pomiędzy mężczyznami, a kobietami, to jest to bardziej mozaika, niż podział zero-jedynkowy. Spektrum, gdzie mężczyźni częściej mają takie, a nie inne cechy poszczególnych jąder, tak samo, jak kobiety. Mówienie o płci mózgu jest więc nietrafione. Dekady temu istnienie „płci mózgu” było uznawane ze względu na badania na niewielkich grupach osób, przez co trudne było wyciągnięcie poprawnych merytorycznie wniosków. Kolejną rzeczą jest to, że nie do końca wiemy, jak w ogóle ten i tak niewielki dymorfizm płciowy mózgu, kształtuje się pod presją wychowania. Na pewno wpływają nań hormony płciowe, ale czy tylko?”

TUTAJ jest więcej na ten temat:

Najpotężniejsze zagrożenia dla dzieci adoptowanych przez „rodziny jednopłciowe”! – Wywiad z lesbijkami wychowującymi dziecko.

https://bioslawek.wordpress.com/2019/03/25/najpotezniejsze-zagrozenia-dla-dzieci-adoptowanych-przez-rodziny-jednoplciowe-wywiad-z-lesbijkami-wychowujacymi-dziecko/

Poprawność polityczna a mowa nienawiści; Jaka jest spójna i uniwersalna DEFINICJA mowy nienawiści?

https://bioslawek.wordpress.com/2019/03/24/poprawnosc-polityczna-a-mowa-nienawisci-jaka-jest-spojna-i-uniwersalna-definicja-mowy-nienawisci/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bogus%C5%82aw_Paw%C5%82owski

Korzyści ewolucyjne czy skutki upadku moralnego? – Krytycznie o tezach i założeniach ‚psychologów ewolucyjnych’

https://bioslawek.wordpress.com/2018/01/18/korzysci-ewolucyjne-czy-skutki-upadku-moralnego/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s