Abiogeneza/ nowoczesne samorództwo – wielki mit przełomów 19, 20 i 21 wieku!

TUTAJ jest cały artykuł:

Abiogeneza Nowoczesna forma samorództwa Wielki mit 19, 20 i 21 wieku WERSJA POSZERZONA

Naukowe dowody na to, że koncepcja Świata RNA jest martwa ❗️Przybito ostatniego gwoździa do trumny, w jakiej pochowano wszystkie bajeczki o abiogenezie ⚰️ Zwolennicy sam-odziejstwa – pomysłu że Życie mogło powstać przypadkowo nie mają już nadziei na poprawę sytuacji. Jeżeli ktoś wam mówi, że jest inaczej, to zanim ślepo w to uwierzycie tylko dlatego że tak twierdzi jakiś doktor, czy profesor zapoznajcie się z literaturą naukowa, jaką zacytowałem w moim artykule. Przekonacie się, że nie tylko doktorzy i profesorowie, ale nawet profesorowie Nobliści mogą być zwykłymi oszustami ❗️Ten tekst, to owoc moich 20 letnich rozważań i polemik z biologami, zwolennikami darwinizmu, został ukuty – jak i teksty, do których linki w nim zamieściłem – w ogniu krytyki. Minęło niemal 100 lat badań 🕵️‍♀️nad pochodzeniem życia i teraz już wiadomo: pierwsza żywa komórka jest owocem inteligentnego projektu, a nie spontanicznej syntezy 🧱🧱🧱 🧬🦠
Próbka literatury na jaką się powołałem. Białka to skomplikowane twory, ale złożone z RNA rybozymy również. Ich spontaniczna synteza w bulionie pierwotnym była niemożliwa‼️
„RNA potrafi się zwijać w niezliczone struktury trójwymiarowe, co umożliwia pełnienie różnych funkcji w komórce. Zdolność RNA do fałdowania i działania in vivo (wewnątrz komórki) jest tym bardziej godna uwagi, ponieważ w doświadczeniach prowadzonych in vitro (poza środowiskiem komórki) wykazano, że RNA ma silną skłonność do przyjmowania nieprawidłowo sfałdowanych, niefunkcjonalnych konformacji.
Podczas badań stało się jasne, że za przyjmowanie prawidłowej konformacji rybozymów odpowiadają białka opiekuńcze RNA (chaperony), które ułatwiają przemiany konformacyjne RNA. W ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci wykazano, że kilka klas niespecyficznych białek wiążących RNA przejawia dużą aktywność białek opiekuńczych RNA in vitro i przynajmniej niektóre z tych białek wydają się działać jako białka opiekuńcze in vivo.
Niedawno wykazano, że pewne białka DExD / H-box działają jako ogólne białka opiekuńcze ułatwiające zwijanie intronów grupy I i II. Białka te są ATPazami zależnymi od RNA i mają aktywność helikazy RNA. Niniejszy przegląd przedstawia badania eksperymentalne, które doprowadziły do ​​naszego obecnego zrozumienia zakresu nieprawidłowo sfałdowanych struktur RNA, fizycznych źródeł nieprawidłowego fałdowania RNA oraz funkcji i mechanizmów przypuszczalnych białek opiekuńczych RNA.”
Wielkim problemem ewolucjonizmu chemicznego, nie jest sam oczywisty fakt, że rybozymy to łańcuch rybonukleotydów, a białka to łańcuchy aminokwasów połączonych ze sobą w określony sposób, lecz okoliczność, że ich kolejność nadaje tym łańcuchom szczególne właściwości. Gdyby rybonukleotydy, lub aminokwasy zostały połączone przypadkowo, rezultatem byłaby ogromna liczba kombinacji nieprzydatnych żywej komórce. Ilość możliwych kombinacji przewyższa szacunkową liczbę cząstek elementarnych we wszechświecie. Poezji nie otrzymuje się w wyniku przypadkowo porozrzucanych liter!

 

 

 

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s